Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Her kültüre, her kişiye ve her ekonomiye ulaşabileceğiniz bir ortam olan dijital dünyada başarılı bir katılımı garantilemek için şirketlerin farklı pazarlama teorilerini dikkate almaları ve markalarını farklı açılardan geliştirebilmeleri beklenir. İşte tam da bu noktada Dijital Pazarlama hizmeti değer kazanır. Dijitaldeki varlığınızı en doğru ve en kaliteli şekilde temsil eden 360° E- Ticaret’in sunduğu hizmetlerden bir tanesi de Dijital Pazarlama hizmetidir. Dijital pazarlama, elektronik ortamda ürün ve hizmetinizi tanıtabileceğiniz geniş bir pazar alanıdır. Özellikle de günümüz teknoloji dünyasında geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih oranı yüksek bir pazarlama yöntemi olarak dikkati çeker. Peki, 360° E- Ticaret’in sizlere sunmuş olduğu Dijital Pazarlama hizmeti nedir? Dijital pazarlama hizmeti neleri kapsar ve neden gereklidir?

Dijital Pazarlamanın Dinamiklerini Keşfedin!

Bugün, neredeyse evinizden hiç çıkmadan tüm ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bir dünya mevcut! 21. yüzyılın her geçen gün gelişen olanakları yaşamsal faaliyetlerin sanal mecra üzerinden gerçekleştirilebilmesini büyük ölçüde mümkün kılıyor. İşte tam da bu noktada teknoloji dünyasının egemenlik süreci oldukça güçlü seyrediyor. Bugün, evimizden çıkmadan birçok ihtiyacımızı giderebiliyorsak kuşkusuz ki dijital pazarlama uzmanlarının buradaki payı oldukça yüksek.

Dijital pazarlama, bir firmanın ya da markanın dijital ortamdaki pazarlama sürecinin yürütülmesine verilen addır. Dijital pazarlama ya da Digital Marketing, günümüzde en yeni  ve en geliştirilmiş açık pazarlama yöntemidir. Dijital pazarlama ekosisteminde de;

 • Arama motoru reklamları
 • PPC
 • Arama motoru optimizasyonu
 • Mail pazarlama
 • Sosyal Medya pazarlaması
 • Web sitesi
 • İçerik pazarlaması yer alır.
 

Çift Yönlü Etkileşim Alanları

Dijital pazarlama ile şirketler çevrimiçi ortamda müşterilerini kolayca bulabilmekte ve müşterileri kendilerine doğru stratejiler ile çekebilmektedir. Dijital pazarlamanın en önemli strateji planı, potansiyel müşteriye işe yarar bilgiler vermek, onunla etkileşime geçmek ve söz konusu ürün ya da hizmet ile ilgili bir aramada müşterinin karşısına çıkabilmektir.  Bu nedenle dijital pazarlamanın kullandığı yöntemler etkili bir stratejik yaklaşımın ürünüdür.  Bu da dijital

pazarlamanın geleneksel tek yönlü iletişim etkileşimi yerine potansiyel müşterilerine ya da müşterilerine iki yönlü iletişim kurma imkânı verdiğini gösterir.

Amaca uygun olan dijital pazarlama stratejisi ve beraberinde gelen pazarlama yöntemleri, işletmelerin maksimum seviyede fayda almasını sağlamaktadır. Bu nedenle

Dijital pazarlama stratejisinin verdiği mesaj tutarlı, iyi tanımlanmış ve üretici eylemler olmalıdır.

Dijital Pazarlama Stratejinizi 360° Planlayın!

Günümüzde, teknolojik gelişmelerin şirketlere sunduğu sayısız faydanın akabinde her gün birçok insan ürünlerini ve işletmelerini tanıtmak için dijital pazarlamaya ilk adımı atıyor.  Peki, dijital pazarlama nerelerde kullanılıyor?

 • İnternet sitelerinde
 • Sosyal medya kanallarında
 • Blog postlarında
 • İnfografiklerde
 • Online PR çalışmaları
 • Online broşür ve katalogları
 • Logo, font ve renk gibi marka değerlerinde
 • Etkileşimli araçlarda.
 
 

360° E- Ticaret tarafından sizlere sunulan Dijital Pazarlama çalışmaları ile profesyonel bir stratejiye sahip olmanız kaçınılmazdır.  Dijital Pazarlamanın en önemli unsurları kuşkusuz ki SEO ve SEM’dir. Arama motoru optimizasyonu olarak da açıklayabildiğimiz bu sözcük, belirli anahtar kelimelerin uygun ve doğru kullanımı ile arama sayfasında daha üst sıralarda olmanızı sağlar ve markanızın tüketici nezdinde daha kaliteli olmasına imkan tanır. SEM, belli bir ücret karşılığında “reklam” adı ile aramalarda ilk sıralarda yer almanızı sağlayan etkili bir hizmet türüdür.  Dijitaldeki varlığınızı en doğru ve en kaliteli şekilde temsil eden 360° E- Ticaret ile siz de değişime katılın, 360° faydayı gözetin!

Bizimle Çalışmak İster Misiniz?

Telefon Numarası

+90 850 308 3360

E-Posta Adresimiz

info@360dereceticaret.com

Adresimiz

Kolektif House, Barbaros Mah. Begonya Sk. NidaKule Ataşehir Batı Bloğu No:1/2 34746 Ataşehir – İstanbul