Influencer Marketing

Influencer Marketing

Müşteri deneyiminin son derece önemli olduğu günümüzde etkili ve güçlü reklam ve pazarlama tekniklerinin başında Influencer Marketing geliyor. Influencer Pazarlama olarak da söz edebileceğimiz bu teknik ile markalar ürünleri çok geniş kitlelere sunabilme imkanı yakalıyor. Markalar ürünlerini tanıtmak ya da sahip oldukları belli bir ürünü ön plana çıkartmak için Influencerlar ile iş birliği yapıyor ve ortak bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu sayede de ürünlerini ön plana çıkarmaları ve ürün satışlarını artırmaları sağlanıyor. 360° E- Ticaret ile son yılların en çok kullanılan pazarlama tekniğini deneyimleyeme ve potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşmaya ne dersiniz?

Sosyal Medyanın Gücü

Müşteri deneyimi bir markanın gerçek dünyadaki yüzüdür. Bir marka, her ne kadar büyük prodüksiyonlar ile büyük reklam filmleri çekse ve bunları müşterilerine sunsa da bir markanın varlığı ve etkisi müşterinin iki dudağı arasındadır. Bir marka, müşterisinin onu tanımladığı kadar güçlüdür. Bu nedenle de müşterisinin onu anlatırken kullandığı sözcükler o markanın en büyük reklamı, bu sözcüklerin kullanıldığı alanlar da en büyük reklam alanıdır.

Sosyal medya, markalar için son derece büyük bir reklam alanıdır. Burada bir markanın gücünü gösterebilmesi bazı parametreleri yerine getirmesi ile olasıdır. Kişilerin, sosyal medya aracılığıyla aldıkları bir hizmetten ya da bir üründen iyi ya da kötü olarak söz etmeleri birçok şeyi değiştirebilecek güçtedir. Özellikle de sosyal medyaya yön veren isimlerin bu deneyim ve yorumları da markalar için çok önemlidir.

Son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız ve de kullandığımız Influencer Marketing tekniği de bunun en güzel yansıması. Kullanıcılarına en hızlı şekilde sosyal medya üzerinden eriştiğini fark eden markalar geleneksel reklam türlerine ayırdıkları bütçeleri yeni medya çalışmalarına aktarmaya başlamış ve oldukça başarılı sonuçlara erişmiştir.  Bunların en başında da tabii influencer marketing geliyor!

Influencer Marketing ile Markanızı Güçlendirmeye Hazır Olun!

 Influencer marketing, kanaat önderleri olarak da tanımlayabileceğimiz ve sosyal medyada yer edinmiş yüksek takipçi sayılarına sahip kişi veya hesaplar ile gerçekleştirilen bir tekniktir. Sahip olduğu kitleyi en doğru şekilde yönlendirme gücüne sahip bu kişilerin profil etkileşimlerine bakılarak pazarlama kanalları üzerinde yapılan tanıtım çalışmalarına Influencer Marketing ya da Influencer Pazarlama adı verilir. Hedef kitlenin ürün tanıtımına en hızlı ve en kolay erişimi sağlayabilmesi için Influencer olarak kullanılan hesapların erişiminin kolay ve yüksek hesaplar olması çok önemlidir.  Erişim ve etkileşim, Influencer pazarlamada en önemli noktalardan birisidir ve buna uygun olarak bir çalışma gerçekleştirilmelidir. İş birliği yapılacak ınfluencerın hedef kitlesi doğru analiz edilmeli ve doğru hedef kitleye doğru bir iletişim ile gidilmelidir.

Influencer Marketing Gücünü 360° E- Ticaret ile Keşfedin!

Bireylerin üretici ve/veya tüketici olarak duygu ve düşüncelerini aktarabilecekleri, içerik üretebilecekleri, ürettikleri içerikleri de diğer kullanıcılarla kolaylıkla paylaşabilecekleri bir alan olan bu yeni medya anlayışı Influencer Marketing tekniğini anlamlandırabilmemiz için son derece önemlidir.

Endüstri 4.0 ile başlayan dünyanın dijitalleşme sürecinde köklü değişikliklere gidildiği açıkça görülmüştür. Hemen tüm alanlarda dijital bir düzene geçilmesi kaçınılmaz olmuştur. Gelişen ve değişen dünyada geleneksel medya da yerini büyük ölçüde yeni medyaya ve buna bağlı olarak sosyal medyaya bırakmıştır. Sosyal medyanın etkili bir pazarlama alanı olması işletmelerin de sosyal medyayı pazarlama stratejilerinde yoğun bir şekilde kullanmaya başlamasına neden olmuştur.

Sosyal medya, tüketicilerin karar verme ve satın alma davranışlarında değişiklikler meydana getirecek çok büyük bir güce sahiptir. Sosyal medyadan etkilenen tüketicilerin satın alma davranışlarında farklılıklar meydana gelmiştir ve bugün o ürünün varlığından dahi haberi olmayan tüketiciler satın alma davranışını göstermiştir.

 

Bizimle Çalışmak İster Misiniz?

Telefon Numarası

+90 850 308 3360

E-Posta Adresimiz

info@360dereceticaret.com

Adresimiz

Kolektif House, Barbaros Mah. Begonya Sk. NidaKule Ataşehir Batı Bloğu No:1/2 34746 Ataşehir – İstanbul