Makale – Blog Yazımı

Makale – Blog Yazımı

Dijital dünyanın en önemli dinamiklerinden birisi de içerik üretimidir. İçerik üretimi ile bir markanın gücünü artırmak, hedef kitle ve potansiyel hedef kitle ile güçlü iletişim ortamını sağlamak mümkündür. 360° E- Ticaret yardımıyla doğru içerik ve etkili makale- blog yazımı ile marka bilinirliğinizi artırmak, arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak ve ürün satışlarınızı artırmak çok kolay!

Markalar için İçerik Neden Önemlidir?

360° E- Ticaret’in kaliteli hizmetlerinden birisi de makale ve blog yazımıdır. Genel olarak içerik yazımı olarak da söz edebileceğimiz bu hizmet, markaların doğru hedef kitleye en kısa ve en etkili şekilde ulaşmasını sağlar. Doğru anahtar kelime seçimi, doğru sorular ve doğru bir yerleşim ile arama motorlarında kullanıcının önüne çıkarak markanızı tanıtmak mümkündür.

 

Dijital dünyada geniş bir kullanıcı kitlesi vardır. Öyle ki, 7.85 milyarlık dünya nüfusunun %60.1’i internet kullanıcısıdır. Bu denli geniş bir kullanıcı kitlesinin önüne en kaliteli ve en doğru şekilde çıkmak için de kaliteli içerik üretimine ihtiyaç vardır.  Arama motorlarının web sitelerini SERP’te üst sıralarda göstermesi için içerik üretmek çok önemli bir adımdır. Unutulmamalıdır ki arama motorları düzenli ve özgün içerik üreten siteleri üst sıralara taşımakta ve bu sayede de siteye olan trafiğin artmasını sağlamaktadır. Ancak burada önemli olan içeriğin yalnızca var olması değil, kaliteli olarak üretilmesidir. Çünkü, web sitesini ziyaret eden kullanıcılar sayfada ne kadar fazla durursa bu durum arama motorları tarafından o derece dikkate alınacağının işaretidir. Bu nedenle kaliteli ve ilgi çekici bir içerik web sitesine kaliteli ve değerli trafiğin sağlanmasına ortam yaratırken arama motorlarında üst sırada kalmanın da altın anahtarıdır.

Doğru Anlatımın Gücü

Blog ve makale alanları bir markanın tüketici ile doğrudan iletişim kurduğu alanlardır. Kullanıcıların merak ettikleri sorulara yanıt aradıkları, ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgilere erişebildiği bu alanlar her zaman marka bilinirliği için de kaliteli kabul edilir. Unutulmamalıdır ki samimi, yalın ve etkili bir anlatım ile tüketicinin satın alma davranışı üzerinde etki etmek mümkündür. Ancak burada önemle üzerinde durulması gereken bir konu vardır. Asıl olan arama motorları için içerik üretmek değil, tüketiciye doğrudan hitap edecek içerikler ile marka kalitesinin artırılmasıdır. Bunun için de derinlemesine bir araştırma yapılmalı, doğru hedef kitleye, doğru anahtar kelimeler ve doğru bir anlatım ile hizmet/ürün tanıtılmalıdır.

Özgün İçeriğin Önemi

Arama motorlarının bir web sitesini ya da bir içeriği değerli kabul etmesi için, söz konusu bu  içeriğin kopya olmaması büyük bir önem arz eder. Arama motorları, intihali tespit ederek bu içerikleri değersiz kabul eder ve yayımlanan içeriğin arama sonuçlarına göre üst sıralarda yer almasını önler. Bir firma için de üst sıralarda yer almak dijital dünyadaki konumlandırma açısından çok önemlidir. Bu üst sıralarda yer alamayan markalar da site trafiği bakımından çok düşük seviyelerde kalmakta ve satmayı hedeflediği ürün miktarına erişememektedir.

360° E- Ticaret ile içerik pazarlama hususunda başarılı olan şirketler genel olarak hedeflediği satış miktarlarına ulaşabilmekte ve marka bilinirliklerini de büyük oranlarda artırmaktadır.

Kaliteli Makale ve Blog Yazımı ile Arama Motorlarında Yerinizi Koruyun!

360° E- Ticaret sizlere kaliteli bir içerik pazarlama hizmeti sunmaktadır. Ekibimiz, firmanızı analiz ederek potansiyel ve mevcut müşterilerinizi tahlil etmekte ve bu doğrultuda geniş bir çalışma başlatmaktadır. Firma analizi ve rakip analizi gibi oldukça önemli çalışmaların ardından doğru ve etkili blog / makale yazımı ile sizlere destek olmaktadır. Siz de satış miktarlarınıza ulaşmak ve bu miktarları artırmak için 360° değişime ne dersiniz?

 

Bizimle Çalışmak İster Misiniz?

Telefon Numarası

+90 850 308 3360

E-Posta Adresimiz

info@360dereceticaret.com

Adresimiz

Kolektif House, Barbaros Mah. Begonya Sk. NidaKule Ataşehir Batı Bloğu No:1/2 34746 Ataşehir – İstanbul