Online PR

Online PR

Dijitaldeki varlığınızı en doğru ve en kaliteli şekilde temsil eden 360° E- Ticaret’in sunduğu hizmetlerden bir tanesi de Online PR hizmetidir. Bir diğer adıyla Dijital PR olarak da açıklayabileceğimiz Online PR Hizmeti, markaların iletişim çalışmaları kapsamında yer alan haber siteleri, bloglar, forumlar ve sosyal medya platformlarında, hedef kitleye uygun mesajlar oluşturularak, imaj ve itibarın güçlendirilmesine yönelik yapılan çalışmaların tümüdür. Peki, 360° E- Ticaret’in sizlere sunmuş olduğu Online PR hizmeti nedir? Dijital PR neleri kapsar ve neden gereklidir?

 

Online PR Nedir?

 

Online PR, bir markanın dijitaldeki varlığını yüksek oranda temsil eden çalışmaların tümüdür. Örneğin, online PR çalışmaları, markaların ürettiği ürün ve hizmetlerin tanıtımının yanı sıra yenilikçi fikir ve çalışmaların da hedef kitleye yazılı ya da dijital medyada sunulması anlamına gelir. Bu sunumların ve etkilerinin araştırılması ve yeni stratejiler geliştirilmesini sağlayarak sürdürülebilir, güçlü stratejiler geliştirilir.

PR olarak yaygın olarak kullanılan kısaltma Public Relations’dır.  Online Public Relations olarak da söz edebildiğimiz bu kavram, dijital PR veya Online PR kısaltmasıyla sıklıkla kullanılır.  Dijital PR çalışmaları, geleneksel olarak yapılan PR çalışmalarına göre çok daha detaylıdır ve paralelde çok daha profesyonel şekilde yürütülmektedir.

Online PR çalışmaları, markanızın dijital ortamdaki izlenimi ve imajını ortaya çıkarmaya yönelik etkili bir çalışmadır. Bu nedenle de çok daha karmaşık bir süreci ifade eder.

Dijital PR Çalışmasının Önemi

 

Dijital dünya, tek tıkla birçok kitleye ulaşılabilir olması nedeniyle fiziki dünyanın çok ötesindedir. Geleneksel medyaya göre çok daha büyük avantajları kapsar. Her şeyden önce Online PR’ın ölçülebilir ve ölçümlenebilir bir geri dönüşüm sağlamasının üzerinde durmak gerekir.

 

360° E- Ticaret tarafından sizlere sunulan Online PR hizmeti, sürekli yapılan bir yöntem olarak düşünülmelidir ve sadece belirli dönemlerde yapılan bir Pr hizmeti değildir. Dijital PR çalışmaları, her an her dakika hedef kitle ile iletişim içinde bulunulabilmesi anlamına gelmektedir.

 

Online İtibar Yönetimi ile Markanızı Güçlendirin

 

Online itibar yönetimi adı da verilen Online PR çalışmaları ile; marka daha ileriye götürülmekte ve daha güçlü bir imaj oluşturulması sağlanmaktadır. Bu sayede de markanın konumu doğrudan sağlamlaştırılır. Analiz, ölçümleme ve çeşitli çalışmalar ışığında, çıkarılacak yeni ürünler hakkında güvenilir ve daha kalıcı bir etki de bu sayede sağlanabilmektedir. Peki, online itibar yönetimi nasıl yapılır?

 

Oldukça uzun soluklu bir ilişki olarak açıklayabileceğimiz Online PR yönteminde web sitesine doğru içerikler girilerek (SEO açısından zengin ve geliştirilmeleri sağlanmış), arama motorlarında üst sıralarda yer alma oranında artış yakalanabilmektedir.  Unutulmamalıdır ki tüketicilerin yüksek bir kesimi bir hizmet ya da ürün almadan önce arama motorlarını, blogları ve pek tabii sosyal medya yorumlarını okumaktadır. Akabinde şikayet sitelerini ve forumları takip ederek sorgulamakta ve kendileri için en doğru kararı almaktadır. İşte bu noktada, PR çalışmaları çok önemlidir.

 

Online PR Neleri içerir?

 

360° E- Ticaret tarafından sizlere sunulan Dijital PR çalışmaları ile profesyonel bir stratejiye sahip olmanız kaçınılmazdır.  Dijital PR’nin en önemli unsurları kuşkusuz ki SEO ve SEM’dir. Arama motoru optimizasyonu olarak da açıklayabildiğimiz bu sözcük, belirli anahtar kelimelerin uygun ve doğru kullanımı ile arama sayfasında daha üst sıralarda olmanızı sağlar ve markanızın tüketici nezdinde daha kaliteli olmasına imkan tanır. SEM, belli bir ücret karşılığında “reklam” adı ile aramalarda ilk sıralarda yer almanızı sağlayan etkili bir hizmet türüdür.

Online PR çalışmaları aşağıda yer alan maddeleri içerir:

 

  • Sosyal medya danışmanlığı, yönetimi ve pazarlaması
  • Sosyal medya hesap etkileşiminin arttırılması
  • Arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması
  • Haber bülteni çalışmaları
  • Viral reklam çalışmaları
  • Gündem oluşturma veya değiştirme
  • Dijital varlıklar veya sayfalar oluşturma
 

360° Değişime Katılın!

Dijitaldeki varlığınızı en doğru ve en kaliteli şekilde temsil eden 360° E- Ticaret ile siz de değişime katılın, 360° faydayı gözetin!

Bizimle Çalışmak İster Misiniz?

Telefon Numarası

+90 850 308 3360

E-Posta Adresimiz

info@360dereceticaret.com

Adresimiz

Kolektif House, Barbaros Mah. Begonya Sk. NidaKule Ataşehir Batı Bloğu No:1/2 34746 Ataşehir – İstanbul